Olimpijczycy nagrodzili prezydenta!

13 października 2014Olimpijczycy nagrodzili prezydenta!

Hala widowiskowo - sportowa w Jastrzębiu-Zdroju została wyróżniona w XV edycji konkursu Budowniczy Polskiego Sportu w kategorii Sportowa Architektura Regionu. Z kolei miasto Jastrzębie-Zdrój i Marian Janecki otrzymali wyróżnienie Inwestor na medal.

Wyróżnienia na ręce prezydenta miasta Mariana Janeckiego przekazali uznani sportowcy: Andrzej Supron, Marian Woronin oraz Jacek Wszoła. Gala Sportowa Polska odbyła się 9 października w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

Tytuł Sportowa Architektura Regionu jest przyznawany przez Klub Sportowa Polska obiektom, które poza funkcją sportową i rekreacyjną wyróżniają się również pod względem architektonicznym. Wyróżnienia przyznawane są w ramach programu „Budujemy Sportową Polskę” organizowanego przez Klub Sportowa Polska i programu miesięcznika Builder „Promujemy Polską Architekturę”.

Inwestor na medal to wyróżnienie przyznawane inwestorom za wyjątkowe zaangażowanie w budowę lub modernizację obiektów sportowych, aktywność i dużą odpowiedzialność w prawidłowym przebiegu procesu inwestycyjnego obiektów sportowych i rekreacyjnych w Polsce. Wyróżnienie przyznawane jest przez Klub Sportowa Polska, który w swoich ocenach bierze pod uwagę opinie współpracujących z nim niezależnych instytucji i ośrodków badawczych oraz nominacje marszałków województw.