Miasto o największych zmianach!

21 sierpnia 2014Miasto o największych zmianach!

Na wysokim 7. miejscu zostało sklasyfikowane Jastrzębie-Zdrój w Rankingu miast na prawach powiatu o największych zmianach w poziomie rozwoju w latach 2010-2013.

Ranking bilansujący dokonania wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w mijającej kadencji został opublikowany w nr 14 Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Zestawienie powstało w oparciu o wskaźniki prezentujące potencjał finansowy, gospodarczy, infrastrukturalny i społeczny gmin w Polsce. Ranking miast na prawach powiatu otwiera Rzeszów. Z miast naszego województwa na drugim miejscu znalazło się Bielsko-Biała, na siódmym Jastrzębie-Zdrój, a na dziesiątym Żory.

- Z wielką radością i satysfakcją Sejmik Śląski i Zarząd Województwa Śląskiego przyjął informację o sukcesach Państwa Gminy w rankingu: „Najszybciej rozwijające się gminy w latach 2010-2014”. Sukces Państwa Gminy, oprócz wzrostu poziomu życia mieszkańców, wpływa również dodatnio na wizerunek Województwa Śląskiego co nas bardzo cieszy – czytamy w piśmie, jakie do prezydenta Mariana Janeckiego wystosowali Andrzej Gościniak, Przewodniczący Sejmiku Śląskiego i Kazimierz Karolczak, Wicemarszałek Województwa Śląskiego.