Huczne "Lato z Radiem " za nami!

14 lipca 2014Huczne

"Lato z Radiem" po raz pierwszy w naszym mieście!

Po raz pierwszy w historii na trasie koncertowej „Lata z Radiem” znalazło się nasze miasto. Dopisała pogoda, a atmosfera podczas radiowego pikniku była wspaniała.

 

Lato z Radiem – audycja radiowa, która po raz pierwszy ukazała się na antenie 1 lipca 1971 roku. Pomysłodawcą i jej pierwszym szefem był Aleksander Tarnawski. Początkowo był to magazyn turystyczny trwający tylko kilkanaście minut.

Nowością na owe czasy był fakt, że audycja była emitowana "na żywo". Dziś to marka znana w całym kraju, która kojarzy się z coroczną, wielką wakacyjną trasą koncertową po Polsce.

W niedzielę radiowa ekipa gościła w Jastrzębiu-Zdroju i już od samego rana przebywała w scenerii Parku Zdrojowego, gdzie przeprowadzała wywiady z jastrzębianami.

Zanim impreza przeniosła się na Stadion Miejski, prowadzący audycję – Roman Czejarek, odebrał z rąk prezydenta miasta smakowity upominek - wykonany przez Kornelię Nowak piernik z logiem Lata z Radiem oraz symbolami Jastrzębia-Zdroju.

Już na stadionie punktualnie o 16.00 zabrzmiała polka „Dziadek”, czyli najbardziej znany radiowy sygnał w naszym kraju, który dał znak do rozpoczęcia koncertu na wielkiej scenie. Tam także prezydent miasta, reprezentanci zespołu Druga Młodość oraz orkiestry górniczej wręczyli prowadzącemu w imieniu jastrzębian tradycyjne śląskie kołocze.

 

Po smakowitym otwarciu swój magiczny występ dał zwłaszcza młodszej widowni znany polski iluzjonista Maciej Pol. Pierwszą z gwiazd muzycznych na scenie był zespół Brathanki, który ku uciesze widowni wykonał wiele znanych przebojów. Także kolejny artysta, Olek Klepacz z zespołem Formacja Nieżywych Schabuff rozgrzał publiczność, która wspólnie z nim śpiewała m.in. „Lato” – wielki hit zespołu. Gwiazdą wieczoru była Maryla Rodowicz, której występ tradycyjnie okazał się niezwykle energetyczny.