Zabytkowa dzielnica miasta wypięknieje

4 marca 2014Zabytkowa dzielnica miasta wypięknieje

Już niedługo w Parku Zdrojowym będzie można poczuć smak i zapach dawnego uzdrowiska. Pod koniec lutego został ogłoszony przetarg na budowę inhalatorium zasilanego wodami solankowymi. Ponieważ inwestycja dotyczy terenu stanowiącego zabytek, prowadzona będzie pod nadzorem konserwatora zabytków.

Będzie to forma promenady z oszkloną środkową częścią pełniącą funkcję inhalatorium solankowego i otwartymi bocznymi elementami, gdzie znajdzie się miejsce na stoliki i ławki. Solanka jest kopią obiektu, który przed laty istniał w Parku Zdrojowym.

 

Dawny blask odzyska też park przy ul. Żeromskiego. Tutaj przeprowadzona zostanie rewitalizacja terenu stawów, która obejmuje m.in. urządzenie zieleni, wykonanie nowych ścieżek, ławek, koszy na odpadki, a także ścieżki rowerowej i siłowni zewnętrznej z ośmioma urządzeniami rekreacyjnymi. To jeszcze nie wszystkie prace, które prowadzone będą w Zdroju. Przebudowana zostanie również ulica Witczaka, a przy tej okazji rozebrane wiadukty ograniczające jej skrajnię.