Prezydent uhonorowany Złotym Laurem

11 lutego 2014

Prezydent miasta Marian Janecki otrzymał Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii: „Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy”. Wręczenie Laurów odbyło się 18 stycznia podczas uroczystej gali w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Laury Umiejętności i Kompetencji mają już ponad 20. letnią tradycję. Corocznie przyznawane są Diamentowe, Kryształowe, Platynowe i Złote Laury ludziom niezwykłym, którzy w minionym okresie swoimi umiejętnościami, kompetencjami oraz swoim autorytetem wspierają procesy zmian w naszym regionie i kraju oraz przyczyniają się do tworzenia pozytywnego wizerunku Polski w świecie.

 

- XXII edycja Laurów sprowadziła na Śląsk najważniejsze postacie ze świata nauki, kultury, polityki i gospodarki. Laury Umiejętności i Kompetencji są jedną z najstarszych i najbardziej szanowanych nagród. Świadczy o tym chociażby lista osób, którym je przyznano – podkreśla Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

 

Główne wyróżnienie, jakim jest Diamentowy Laur, powędrowało do Krzysztofa Pendereckiego, wybitnego kompozytora i światowej sławy dyrygenta.

 

Ceremonię uświetnił specjalny koncert dedykowany Laureatom. Wystąpił Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia pod dyrekcją Anny Szostak i ich goście, wśród nich zwycięzca Shure Montreux Jazz Voice Competition 2013 Wojciech Myrczek (vocal) i Paweł Tomaszewski (piano).