Akrobacje na rolkach i rowerach

26 sierpnia 2013Akrobacje na rolkach i rowerach

Przez dwa dni w naszym mieście byliśmy świadkami ekstremalnych wyczynów miłośników jazdy na rolkach i rowerach. 24 i 25 sierpnia w skateparku przy ul. Turystycznej rozegrano kolejną edycję Jastrzębie Go High.

Impreza zorganizowana została z inicjatywy Prezydenta Miasta, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Zarządu Osiedla Barbary, firmy Techramps oraz Stowarzyszenia kulturalno-sportowego Green.

Każdy, kto sobotę i niedzielę postanowił spędzić w jarze przy ul. Turystycznej, mógł zobaczyć zawody rolkowe, na rowerach BMX i MTB oraz MTB XC i Nordic Walking. Rozegrano je w efektownej formule Jam, polegającej na kilkuminutowych, równoczesnych przejazdach kilku zawodników, z których najlepszy awansuje do kolejnego etapu. Dodatkowo rozegrano Best Trick, gdzie można było zobaczyć najbardziej spektakularne i zapierające dech w piersiach wyczyny zawodników.

Oprócz akrobacji na skateparku, w sobotni poranek grupa jastrzębian wzięła udział w Nordic Walking, czyli spacerze po terenie miasta ze specjalnymi kijami.