Akrobacje na rolkach i rowerach

22 sierpnia 2012Akrobacje na rolkach i rowerach

Prezydent Miasta Marian Janecki wspólnie z zarządem osiedla Barbary oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowali trzecie już zawody rolkowe oraz rowerowe BMX i MTB za nami. Można śmiało powiedzieć, że to największa tego typu impreza w południowej Polsce. Miłośnicy sportów ekstremalnych, zaciętej rywalizacji i adrenaliny spotkali się 18 i 19 sierpnia na skateparku przy ul. Turystycznej.

Jastrzębie Go High to zawody zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów w jeździe na rolkach oraz rowerach BMX i MTB. Rywalizacja odbyła się w formie Jam-u, polegającego na kilkuminutowych przejazdach paru zawodników, z których najlepszy awansuje do kolejnego etapu. Rywalizujący zawodnicy zagwarantowali wiele emocji wszystkim zebranym. Podobnie jak w ubiegłym roku rozegrany został Best Trick, podczas którego można było zobaczyć efektowne wyczyny. Pula nagród wyniosła 10 000 zł. 

Ale zawody na rolkach i rowerach to nie wszystkie atrakcje, jakie w miniony weekend miały miejsce w naszym mieście. Kolejną ciekawą imprezą był Active Day. Była to świetna okazja do spotkania się miłośników nordic walking oraz jazdy przełajowej rowerem. To przedsięwzięcie również zorganizowano w jarze przy ul. Turystycznej.