Turniejowe zmagania

13 czerwca 2012Turniejowe zmagania

Drużyny Polski, Czech, Rosji, Grecji, Holandii, Danii, Niemiec i Portugalii zagrały 12 czerwca na jastrzębskim Orliku przy ul. Warszawskiej.

To jednak nie relacja z Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, a zawody MiniEuro 2012, gdzie uczniowie jastrzębskich podstawówek wcielili się w rolę słynnych reprezentacji narodowych.

Uczestnicy podzielili się na dwie grupy A i B i tak jak podczas rozgrywanego w Polsce i na Ukrainie Euro 2012, w grupach występowały te same drużyny. Po rozegraniu wszystkich meczów, w grupie A najlepsza okazała się Polska, którą reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6, a w grupie B równych sobie nie mieli Holendrzy reprezentowani przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10. Obie drużyny wyszły ze swych grup z kompletem punktów. Czarnym koniem MiniEuro 2012 okazały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17, które wychodząc z grupy na drugiej pozycji, a reprezentując Portugalię, wygrały cały turniej. W finale piłkarze spotkali się z Holandią, którą ograli 2:1. Trzecie miejsce zajęli Polacy, którzy w pojedynku z Grecją strzelili dwa gole, a przeciwnik tylko jeden.

 

Nagrody i puchary dla zwycięskich drużyn wręczył prezydent miasta Marian Janecki wraz ze swoim doradcą Franciszkiem Piksą.

Organizatorem zawodów była Wspólnota Samorządowa.