Jesteśmy już z Wami od 2001 roku! Opieramy się na przekonaniu, że budowanie wolności jest możliwe tylko w działaniu na rzecz wspólnego dobra. Oznacza to jasne określenie zasad, na których pragniemy ją budować.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
pragnę przekazać serdeczne życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.
Niech świąteczny czas upłynie w spokojnej, pełnej życzliwości atmosferze przynosząc wiele radości i rodzinnego ciepła.

Szanowni Górnicy

pamiętając o Waszym codziennym trudzie oraz niebezpieczeństwach związanych z wykonywaniem zawodu
składam 

najserdeczniejsze życzenia bezpiecznej i spokojnej pracy
oraz stałej opieki Waszej patronki Św. Barbary.

Jednocześnie Wszystkim Ludziom Górniczego Trudu,
Rodzinom i Najbliższym
życzę wiele zdrowia
oraz  wszelkiej pomyślności w życiu osobistym

Marian Janecki
Prezydent Miasta

List do posła

Posłowie powinni godnie reprezentować region, z którego uzyskali mandat i dbać o dobre imię miasta, z którego pochodzą. Niestety poseł PO Krzysztof Gadowski podczas konferencji prasowej z udziałem przewodniczącego sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Grzegorza Schetyny i wiceministra gospodarki Tomasza Tomczykiewicza w nie najlepszym świetle przedstawiał nasze miasto, a porażki rządu próbował przerzucić na samorząd. Na słowa posła zareagował prezydent miasta Marian Janecki.

Akcja obywatelska Stawka większa niż 8 MLD!

Akcja obywatelska Stawka większa niż 8 MLD!

Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa włączyło się w akcję zbierania podpisów pod projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej o zmianie ustawy o dochodach Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Akrobacje na rolkach i rowerach

Akrobacje na rolkach i rowerach

Prezydent Miasta Marian Janecki wspólnie z zarządem osiedla Barbary oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowali trzecie już zawody rolkowe oraz rowerowe BMX i MTB za nami. Można śmiało powiedzieć, że to największa tego typu impreza w południowej Polsce. Miłośnicy sportów ekstremalnych, zaciętej rywalizacji i adrenaliny spotkali się 18 i 19 sierpnia na skateparku przy ul. Turystycznej.