Jesteśmy już z Wami od 2001 roku! Opieramy się na przekonaniu, że budowanie wolności jest możliwe tylko w działaniu na rzecz wspólnego dobra. Oznacza to jasne określenie zasad, na których pragniemy ją budować.

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych nadziei i wiary,
płynących ze Zmartwychwstania Pańskiego,
a także zdrowia, wszelkiej pomyślności i spełnienia
w życiu osobistym i zawodowym.
Niech zbliżające się Święta będą dla nas czasem odpoczynku
od codziennych trosk, spędzonym w gronie najbliższych

Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Jastrzębia-Zdroju

Zabytkowa dzielnica miasta wypięknieje

Zabytkowa dzielnica miasta wypięknieje

Już niedługo w Parku Zdrojowym będzie można poczuć smak i zapach dawnego uzdrowiska. Pod koniec lutego został ogłoszony przetarg na budowę inhalatorium zasilanego wodami solankowymi. Ponieważ inwestycja dotyczy terenu stanowiącego zabytek, prowadzona będzie pod nadzorem konserwatora zabytków.

I etap obwodnicy miasta już przejezdny... ...a II w budowie

I etap obwodnicy miasta już przejezdny... ...a II w budowie

Kierowcy mogą już jeździć pierwszym odcinkiem Drogi Głównej Południowej. Etap ten liczy 3,35 km i prowadzi od ul. Pszczyńskiej od strony gminy Pawłowice w kierunku ul. Rybnickiej, gdzie zostało wybudowane rondo, do ul. Stodoły. Szerokość jezdni wynosi 7 metrów, natomiast poboczy 2,5 metra. Na odcinku wzdłuż ulicy Pszczyńskiej mamy drogę dwujezdniową, a na pozostałej części jednojezdniową o dwóch pasach ruchu.

Jastrzębianie szusowali na slalomie

Jastrzębianie szusowali na slalomie

Rodzinny Slalom Gigant o puchar Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój został 9 lutego rozegrany na wyciągu narciarskim Złoty Groń w Istebnej. Prezydent miasta już po raz siódmy zaprosił jastrzębian do wspólnej zabawy.

Prezydent uhonorowany Złotym Laurem

Prezydent miasta Marian Janecki otrzymał Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii: „Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy”. Wręczenie Laurów odbyło się 18 stycznia podczas uroczystej gali w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.