Jesteśmy już z Wami od 2001 roku! Opieramy się na przekonaniu, że budowanie wolności jest możliwe tylko w działaniu na rzecz wspólnego dobra. Oznacza to jasne określenie zasad, na których pragniemy ją budować.

Prezydent uhonorowany Złotym Laurem

Prezydent miasta Marian Janecki otrzymał Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii: „Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy”. Wręczenie Laurów odbyło się 18 stycznia podczas uroczystej gali w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Rodzina 3+ cieszy się dużym zainteresowaniem

Rodzina 3+ cieszy się dużym zainteresowaniem

mówi Krzysztof Baradziej, zastępca prezydenta miasta

Zagraliśmy dla dzieci

Zagraliśmy dla dzieci

Zebranie jak najwięcej wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci było celem turnieju, jaki został rozegrany 15 września podczas Piłkarskiego Turnieju Charytatywnego. Miło nam poinformować, że piłkarze ze Stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa wygrali zawody, w finale pokonując Platformę Obywatelską 3:2.

Szybki Internet w Jastrzębiu-Zdroju

Szybki Internet w Jastrzębiu-Zdroju

W naszym mieście mamy już wybudowaną sieć światłowodową o długości 24,5 km łączącą 60 lokalizacji. Dzięki zastosowaniu światłowodów, sieć jest klasy NGN (Next Generation Network – sieć następnej generacji), tzn. umożliwia przesył danych z prędkościami pozwalającymi na transmisję głosu i obrazu.

33. rocznica podpisania Porozumienia Jastrzębskiego

33. rocznica podpisania Porozumienia Jastrzębskiego

Z okazji 33. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego w naszym mieście odbyła się sztafeta pływacka, w organizację której włączyło się Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa. Zawodnicy rywalizowali 2 września na basenie Laguna.