Jesteśmy już z Wami od 2001 roku! Opieramy się na przekonaniu, że budowanie wolności jest możliwe tylko w działaniu na rzecz wspólnego dobra. Oznacza to jasne określenie zasad, na których pragniemy ją budować.

Jastrzębska Dziesiątka.

Jastrzębska Dziesiątka.

Punktualnie o godzinie 11 rozpoczęła się główna atrakcja imprezy biegowej ''Jastrzębska Dziesiątka'' na Stadionie Miejskim. Około 600 uczestników stanęło do rywalizacji ulicami naszego miasta o zwycięstwo w międzynarodowym biegu ulicznym zorganizowanym po raz czwarty przez jastrzębski MOSiR.

34 rocznica Porozumienia Jastrzębskiego

34 rocznica Porozumienia Jastrzębskiego

Podczas uroczystości 34 rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego, delegacja Wspólnoty Samorządowej Jastrzębia-Zdroju złożyła wieniec kwiatów pod pomnikiem, upamiętniającym to historyczne wydarzenie.

Miasto o największych zmianach!

Miasto o największych zmianach!

Na wysokim 7. miejscu zostało sklasyfikowane Jastrzębie-Zdrój w Rankingu miast na prawach powiatu o największych zmianach w poziomie rozwoju w latach 2010-2013.

To już pewne!

To już pewne!

Premier Donald Tusk podpisał rozporządzenie w sprawie wyborów samorządowych. Jak mówią przepisy, wybory samorządowe muszą się odbyć najpóźniej, w ostatni dzień wolny od pracy przed upływem kadencji obecnych samorządowców.

Pobiegną do Mauthausen.

Pobiegną do Mauthausen.

21 sierpnia z Jastrzębia-Zdroju wyruszy wyjątkowa sztafeta pokoju, której meta znajdzie się w obozie Mauthausen 23 sierpnia w 70. rocznicę śmierci Henryka Sławika.