Jesteśmy już z Wami od 2001 roku! Opieramy się na przekonaniu, że budowanie wolności jest możliwe tylko w działaniu na rzecz wspólnego dobra. Oznacza to jasne określenie zasad, na których pragniemy ją budować.

34 rocznica Porozumienia Jastrzębskiego

34 rocznica Porozumienia Jastrzębskiego

Podczas uroczystości 34 rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego, delegacja Wspólnoty Samorządowej Jastrzębia-Zdroju złożyła wieniec kwiatów pod pomnikiem, upamiętniającym to historyczne wydarzenie.

Miasto o największych zmianach!

Miasto o największych zmianach!

Na wysokim 7. miejscu zostało sklasyfikowane Jastrzębie-Zdrój w Rankingu miast na prawach powiatu o największych zmianach w poziomie rozwoju w latach 2010-2013.

To już pewne!

To już pewne!

Premier Donald Tusk podpisał rozporządzenie w sprawie wyborów samorządowych. Jak mówią przepisy, wybory samorządowe muszą się odbyć najpóźniej, w ostatni dzień wolny od pracy przed upływem kadencji obecnych samorządowców.

Pobiegną do Mauthausen.

Pobiegną do Mauthausen.

21 sierpnia z Jastrzębia-Zdroju wyruszy wyjątkowa sztafeta pokoju, której meta znajdzie się w obozie Mauthausen 23 sierpnia w 70. rocznicę śmierci Henryka Sławika.

Wybory Samorządowe po nowemu!

Wybory Samorządowe po nowemu!

Wybory 2014 w Jastrzębiu: W tym roku na nowych zasadach po zmianie ordynacji wyborczej, wybierzemy tak, jak do tej pory 23 radnych i prezydenta. Miasto zostało podzielone na trzy okręgi.
Wybory 2014 w Jastrzębiu: Wiadomo już, że 16 listopada, lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7 do 21.